Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Porselen Lamina Tedavisi / Konya

Ocak 21, 2023

Porselen lamina tedavisi !

Seramik dolgular olarak da adlandırılan porselen laminalar, tıbbi sınıf porselenden yapılır. Her hasta için özel olarak üretilirler ve dişlerinizle doğal bir uyum oluştururlar. Porselen laminalar için diş hazırlama prosedürü, gümüş amalgam dolgular için diş hazırlamaya benzer, ancak bazı farklılıklar vardır. Porselen laminaların gümüş amalgam dolgulara göre çeşitli avantajları vardır:

 

Porselen laminalar tıbbi sınıf porselenden yapılmıştır.

Porselen, birçok uygulamada kullanılan sert, beyaz bir malzemedir. Diş hekimliğinde, hasarlı dişleri restore etmek için genellikle diş dolgusu olarak kullanılır. Porselen kolayca şekillendirilebilir ve istenen şekle getirilebilir, bu da onu diş hekimliğinde dolgular veya diğer restoratif malzemeler oluştururken kullanım için ideal hale getirir.

Porselen laminalar tıbbi sınıf porselenden yapılmıştır ve dişin veya çevresindeki dokunun doğal vücut kimyası ile reaksiyona girmeyecek inert bir malzemedir.

 

Tıbbi sınıf porselen, vücutla reaksiyona girmeyen veya alerjik reaksiyona neden olmayan inert bir malzemedir.

Porselen laminalar her hasta için özel olarak üretilir, doğal bir uyum ve doğal bir görünüm yaratır. Porselen laminaların gümüş amalgam dolgulara göre çeşitli avantajları vardır:

  • Kompozit reçine dolgulara göre daha dayanıklıdırlar.
  • Daha iyi tutuculuğa sahiptirler.
  • Ağızda geleneksel metal dolgulara göre daha az yer kaplarlar ve geleneksel metal restorasyonlarla (diş renginde) restore edilemeyen dişleri restore etmek için kullanılabilirler.
porselen lamina
porselen lamina tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Porselen laminalar her hasta için özel olarak üretilir, doğal bir uyum ve doğal bir görünüm yaratır.

Porselen laminalar her hasta için özel olarak üretilir ve doğal bir uyum ve doğal bir görünüm yaratır. Malzeme, dişin boyutuna, şekline ve rengine tam olarak uyacak şekilde uyarlanır ve diğer restoratif malzemelerle elde edilemeyen benzersiz bir hassasiyet sağlar.

Porselen laminalar sizin için özel olarak üretildiğinden, dişlerinizin hazırlanmasını gerektirmez (gümüş amalgam dolgularda olduğu gibi). Bu da porselen laminalara karar verdiğinizde ısırmanızın veya konuşmanızın nasıl etkileneceği konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir, çünkü bunlar ağzınız için özel olarak üretilmiştir!

 

Porselen laminaların gümüş amalgam dolgulara göre çeşitli avantajları vardır.

Porselen laminaların gümüş amalgam dolgulara göre çeşitli avantajları vardır. Daha doğal görünümlüdürler, dayanıklıdırlar ve kırılma veya yontulma olasılıkları daha düşüktür.

  • Daha doğal görünümlüdür: Porselen laminalar, metal dolgulara göre gerçek dişlere daha yakın olan yarı saydam bir görünüme sahiptir.
  • Dayanıklıdır: Porselen laminalar metal dolgulardan daha serttir, bu da zaman içinde çatlama veya aşınma olasılığını azaltır.
  • Kırılma veya çatlama olasılığı daha düşüktür: Porselen laminalar metal dolgulardan daha güçlü olduğundan, elma veya havuç çubuğu gibi sert bir şey ısırıldığında kolayca kırılmazlar.

 

Porselen laminalar dişlerinizin daha iyi görünmesini ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilir

Dişlerinizin görünümünü düzeltmek için uzun ömürlü bir çözüm arıyorsanız, porselen kaplamalar harika bir seçenektir. Porselen kaplamalar doğal dişlerinize benzeyecek şekilde yapılabilir ve dişin şeklini değiştirerek, üzerindeki çipleri veya lekeleri kapatarak ve düzensiz dişleri yeniden şekillendirerek genel görünümlerini iyileştirebilir.

Porselen ayrıca diş minesinden çok daha güçlüdür, bu da diğer diş çalışmalarında kullanılan diğer malzemelere göre kırılma veya kırılma olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, günlük aşınma ve yıpranma nedeniyle dişinizin porselen tabakasında çatlaklar oluştuğu zamanlar olacaktır; bu nedenle iyi ağız hijyeni alışkanlıklarıyla (florürlü diş macunu ile günde iki kez fırçalama; günlük diş ipi kullanma; bizi düzenli olarak ziyaret etme) dişlerinize bakmaya devam etmeniz önemlidir.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.