Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Estetik Diş Hekimliği

Diş hekimliği uygulamaları günümüzde çok gelişmiş durumdadır. Estetik diş hekimliğinde diş hekimliğinin birkaç branşı bir araya gelerek uygulamalar yapılıyor. Burada ana amaç kişinin gülüşünün daha güzel hale getirilmesi veya dişlerindeki problemlerin çözülmesidir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Dişlerin görüntüsü soysal hayatımızda çok önemlidir. Kişi hakkında fikir verir. Bazen çok aşınmış dişler daha gergin bir görüntü verebilir. Ön dişlerin biraz daha iri ve önde olması daha çekici bir görüntü sağlayabilir. Dolayısıyla gülüş tasarımında sosyal statünün büyük bir önemi vardır. Hastanın kişiliğine, sosyal durumuna, kişilik yapısına bakarak gülüş tasarımı yönlendirilebilir.

Estetik diş hekimliği, dişlerde bulunan bozuklukların ve sorunların yol açtığı problemleri gidererek sağlıklı bir görsellik ve estetik bir gülüş oluşturmayı amaçlayan, genel diş hekimliği alanına girmekle birlikte birtakım temel prosedürlerin de uygulandığı diş hekimliği alanıdır. Estetik diş hekimliğinde en son teknolojik gelişmeler ışığında belirlenen özel metotlarla birlikte, bilgisayar odaklı cihazlar ve teknolojik materyaller kullanılmaktadır. Bütün bunların yanında bazı özel cihaz ve aletler de kullanılmakla birlikte tüm bu teçhizatın faydalı olabilmesi elbette uygulamayı yapacak olan hekimin ve yardımcı teknisyenlerin de maharetleri ile doğrudan ilgilidir.

Estetik Diş hekimliği Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Estetik Diş Hekimliği

Bireyin sağlıklı olmasının yanı sıra estetik açıdan dan etkileyici bir diş, çene yapısına sahip olmasını sağlayan diş hekimliği alanıdır. Bu tedavi metodu içinde farklı tekniklerin yanı sıra teknolojiden de sıklıkla yararlanılmaktadır.

Estetik Diş Hekimliğinin Ortadan Kaldırdığı Problemler Nelerdir?

  • Diş renginde farklılık
  • Diş etlerinin şekilsiz oluşu
  • Dişlerin sıralanmasında ki bozukluklar
  • Kırık ve çatlak diş yapıları
  • Yüzeydeki şekil deformasyonları
  • Kaybedilmiş dişler ve
  • Diş boylarının çok uzun, çok kısa veya birbiri ile uyumsuz olmasıdır.

Estetik Diş Hekimliği Hangi İşlemleri İçermektedir ?

Her hastanın estetik ihtiyaçları değişiklik göstereceğinden, uygulanacak olan işlemler bireylere özel olarak belirlenmektedir. Uygulama yapılacak işlemler belirlenirken hastanın yüz hatları, cinsiyeti, yaşı ve istekleri göz önünde bulundurulmaktadır.

İlk etapta var olan çürük dişler ve diş eti rahatsızlıkları tedavi edilir. Bunların yanı sıra diş temizleme işlemi yapılır. Bu uygulamalar tamamlandıktan sonra hastaların gereksinimlerine göre işlemler belirlenir. Yapılacak işlemler genel olarak gingivektomi adı ile bilinen diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma- bleaching metotları ve diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamalarıyla tamamlanmasıdır. Ayrıca porselen lamineler ve kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedavi yöntemleri uygulanan tedavi yöntemleridir.

Pembe Estetik Nedir?

Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilerde, estetik gülüş yalnızca beyaz ve düzgün dişler ile sağlanamadığından dolayı bu dişlere uyumlu diş etinin varlığı da gereklidir. Diş etlerinde yapılan estetik uygulamalara ise pembe estetik denilmektedir. Diş estetiğini tanımlamaya yarayan öğeler arasında diş etlerinin rengi, diş etinin diş ile olan seviyesi ve diş etlerinin sağlıklı olması gibi öğeler yer almaktadır. Diş etine sağlıklı denilebilmesi için diş etinin açık pembe renkli olması, diş etinin portakal kabuğu gibi pütürlü ve parlak bir görünüme sahip olmaması ve diş etinin dişe ve kemiğe aıkı bir şekilde yapışık olması gereklidir. Diş hekimliğinin estetik alanında uygulanmakta olan tedavilerde, hedef; kusursuz ve estetik bir gülümsemenin sağlanabilmesidir. Hedeflenen bu kusursuz gülümseme için ise diş eti estetiği son derece önemlidir.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

Hastalarımızdan
Yorumlar

Fatih Şen

Yaşlı anacığıma gösterdiği özel ilgi ve yapmış olduğu harika dişler için Tuğba hocama çok teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim ağzında yaralar vardı, Tuğba hocamın tedavisi sayesinde yaralar kısa sürede iyileşti. Artık annem sağlıklı bir şekilde yemek yiyebiliyor.

Ahmet Kart

Dr. Dt. Mücella Tezcan’dan çok memnun kaldım. 2.5 yıllık diş teli tedavimin ardından dişlerim düzeldi, ortodontik tedavim devam ediyor. Kendisi bilgili ve tecrübeli bir hekim. Karşısındaki kişiyi sabırla dinleyen, bilgilendiren, güler yüzlü ve dakik bir hekim ,randevu saatlerine düzenli bir şekilde uyuyor. İyiki de Mücella Hanım’ı doktorum olarak seçmişim.

Özlem Can

Merhabalar benim ön dişimde kırılma ve çürüme olmuştu o yüzden Burcu hocama gittim .Burcu hocam sayesinde dişlerim çok güzel oldu, emeğine sağlık hocam. Kesinlikle tavsiye ediyorum ,güler yüzlü ,işinde son derece başarılı bir doktor kendisi.

Mehtap Üzüm

Reşat Bey, çok ilgili, güler yüzlü, işini severek yapan bir diş hekimi. Bugüne kadar yaptırdığım kanal tedavilerinden çok memnun kaldım. Ayrıca diş beyazlatma işlemini de ağrısız bir şekilde yaptırmak isterseniz doğru adres. Güvenerek tedavi olabilirsiniz.

Dentium Yazır Polikliniği

Randevu Alın

  • Randevunuzu Oluşturun
  • Randevu Sistemi Nasıl Çalışıyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.