Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Restoratif Diş Tedavisi

Estetik açıdan güzel bir gülümseme sağlamak için, uygulanan tedavi şekline “Restoratif Diş Tedavisi” adı verilmektedir.  Her insanın bir takım kişisel estetik beklentileri bulunmaktadır. Estetik niteliklerin yanı sıra, sağlık ve doğallık ile birleştiğinde ortaya olumlu bir görüntü çıkmaktadır. Dişler arasındaki dizilim ve görünüm, dişleri çevreleyen yumuşak dokunun yapısı, hastanın yüz görünümündeki karakteristik yapı bir bütün oluşturmaktadır. Bu nedenle, yüz hatlarına uyum sağlayan detaylarla ilişkili olarak, diş hekimi ve teknisyenlerin titiz çalışmaları sonucunda doğal ve güzel bir görünüm hedeflenmektedir. Diş yapısının istenen nitelikleri kazanması, diş rengi, diş taşlarının giderilmesi, yüzey temizliği Restoratif Diş Tedavisi’nin önemli unsurlarıdır. Bu nedenle uygulama uzman diş hekimi ve deneyimli teknisyenler yönetiminde gerçekleştirilmelidir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Restoratif Diş Tedavisi Hangi Hastalara Uygulanır?

Birçok insan gülümsemesinin hoş ve etkileyici olmasını istemektedir. Bu nedenle estetik duyarlılığa sahip kişilerin Restoratif Diş Tedavisi yapılmalıdır. Ağız ve çene yapısında deformite ya da kaza sonucunda yaralanmalar sebebiyle oluşan deformasyonlar da bu tedavi şekli ile düzeltilebilmektedir. Diş etlerinde sorun yaşayan insanların, dişlerinde kalıcı leke sorunu bulunan bireylerin, geriatri ve onkoloji hastalarının tedavilerinde bu yöntem uygulanabilmektedir. Tedaviye karar verildiğinde muayene bulguları değerlendirilmelidir. Sonrasında elde edilen veriler ışığında bilimsel veriler doğrultusunda uygun tedavi planı oluşturulmalıdır. Tedavi esnasında edinilen bulgular ışığında ortodonti, ortognatik cerrahi, plastik cerrahi, periodontal tedavi ve kozmetik diş hekimliği gibi yöntemlerden uygun olanları seçilerek uygulanmalıdır.  Tercih edilen tedavi yöntemleri hakkında hasta mutlaka önceden bilgilendirilmelidir.

Restoratif Diş Tedavisi Öncesi Neler Bilmeliyiz?

Restoratif Diş Tedavisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

 • Direkt ya da indirekt kompozit uygulamalar,
 • Porselen estetik çalışmalar,
 • Estetik gülüş tasarımının yapılması,
 • Diş beyazlatma uygulamaları,
 • Diş beyazlatma uygulamaları,
 • Vital pulpa tedavisi,
 • Pre-protetik restorasyon uygulaması,

Bunların dışında, yaşlı (Geriatri) ve onkoloji hasta gruplarına uygulanan konservatif diş tedavileri, yetişkinler için koruyucu tedavi uygulamaları gibi çeşitli yöntemler ile hastaların yaş, bireysel sorunları, ağız ve diş muayenesi bulgularının değerlendirilmesinin sonuçları göz önünde bulundurularak uygun tedaviye karar verilmektedir.

 

İnley – Onley Porselen Dolgular

Dolguyu destekleyebilecek yeterli miktarda diş yapısı bulunmadığı hallerde ve diş kuron ile kaplanacak kadar zarar görmemiş ise inley ve onley dolgular tercih edilir. İnleyler dişlerin çiğneme yüzeylerinde bulunan ve tüberkül denilen tepecikler arasında uygulanırken, onleyler ise bir veya daha fazla tüberkülü örtecek şekilde yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma yöntemleri uygulama tekniğine göre iki farklı türe ayrılır; Power Bleaching yani Ofis Tipi Beyazlatma; beyazlatıcı jel ve ışık ile diş rengini kısa sürede 3-4 ton açabilen en hızlı ve güvenilir beyazlatma sistemidir.

Home Bleaching yani Ev Tipi Diş Beyazlatma; ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Günde 4-8 saat takılması gereklidir (renge ve jele bağlı olarak değişebilir).

Lamine Diş Kaplama

Diş beyazlatma yöntemleri uygulama tekniğine göre iki farklı türe ayrılır; Power Bleaching yani Ofis Tipi Beyazlatma; beyazlatıcı jel ve ışık ile diş rengini kısa sürede 3-4 ton açabilen en hızlı ve güvenilir beyazlatma sistemidir.

Home Bleaching yani Ev Tipi Diş Beyazlatma; ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Günde 4-8 saat takılması gereklidir (renge ve jele bağlı olarak değişebilir).

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

Restoratif Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

İmplant tedavisi yaptırmak sizin hem fiziksel hemde ruhsal sağlınızın onarmakta yardımcı olur. Bu avantajlar;

 • Restoratif diş tedavilerinin hastaya sağladığı pek çok avantajların başında, daha ciddi boyutlara oluşabilecek diş problemlerinin önüne geçebilmesi gelmektedir. Ağız içi boşlukları doldurmak ve istenmeyen çürüklerin oluşmasını engellemek açısından da restoratif diş tedavileri büyük avantaj sağlamaktadır.
 • Gelişen teknoloji ve yeni üretilen materyaller sayesinde Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin uzman diş hekimleri, restoratif diş tedavisi ile sağlam diş dokularına hiç zarar vermeden, küçük operasyonlar yaparak doğal görünümlü dişlere kavuşmanızı sağlamaktadır.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Fatih Şen

Yaşlı anacığıma gösterdiği özel ilgi ve yapmış olduğu harika dişler için Tuğba hocama çok teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim ağzında yaralar vardı, Tuğba hocamın tedavisi sayesinde yaralar kısa sürede iyileşti. Artık annem sağlıklı bir şekilde yemek yiyebiliyor.

Ahmet Kart

Dr. Dt. Mücella Tezcan’dan çok memnun kaldım. 2.5 yıllık diş teli tedavimin ardından dişlerim düzeldi, ortodontik tedavim devam ediyor. Kendisi bilgili ve tecrübeli bir hekim. Karşısındaki kişiyi sabırla dinleyen, bilgilendiren, güler yüzlü ve dakik bir hekim ,randevu saatlerine düzenli bir şekilde uyuyor. İyiki de Mücella Hanım’ı doktorum olarak seçmişim.

Özlem Can

Merhabalar benim ön dişimde kırılma ve çürüme olmuştu o yüzden Burcu hocama gittim .Burcu hocam sayesinde dişlerim çok güzel oldu, emeğine sağlık hocam. Kesinlikle tavsiye ediyorum ,güler yüzlü ,işinde son derece başarılı bir doktor kendisi.

Mehtap Üzüm

Reşat Bey, çok ilgili, güler yüzlü, işini severek yapan bir diş hekimi. Bugüne kadar yaptırdığım kanal tedavilerinden çok memnun kaldım. Ayrıca diş beyazlatma işlemini de ağrısız bir şekilde yaptırmak isterseniz doğru adres. Güvenerek tedavi olabilirsiniz.

Dentium Yazır Polikliniği

Randevu Alın

 • Randevunuzu Oluşturun
 • Randevu Sistemi Nasıl Çalışıyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.