Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Diş Dolgusu Nasıl Yapılır ? / Konya

Ocak 21, 2023

Diş dolgusu, dişlerdeki çürüklerin tamir edilmesi için yapılan bir işlemdir. Konya’da da bu işlem, diş kliniklerinde uzman diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Diş dolgusu nasıl yapılır?

  1. Öncelikle diş hekimi, dişlerinizi muayene ederek çürüklerin bulunduğu bölgeyi tespit eder. Bu bölge, anestezi uygulanarak uyuşturulur.
  2. Çürüklerin bulunduğu bölge, diş hekimi tarafından temizlenir. Bu işlem sırasında, çürüklerin etkilediği diş eti hücreleri de temizlenir.
  3. Temizlenen bölgeye, dolgu malzemesi uygulanır. Bu malzeme, dişin doğal rengine uygun olarak seçilir ve dişe uygun şekilde şekillendirilir.
  4. Dolgu malzemesi, diş hekimi tarafından yüksek ısıyla kurutulur ve dişe sıkıca oturtulur.
  5. Son olarak, diş hekimi, dolgu malzemesiyle tamir edilen dişin düzgün bir şekilde çalışmasını kontrol eder ve gerekli ajustmanları yapar.
diş dolgusu
Diş dolgusu tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz

Diş dolgusu, dişlerdeki çürüklerin tamir edilmesinde etkili bir yöntemdir. Ancak, bu işlem sırasında doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bu nedenle, diş dolgusu işlemini yaptıracağınız diş kliniğini ve diş hekimini iyi seçmeniz gerekir. Konyada da diş dolgusu işlemini yaptıracağınız diş kliniğini iyi araştırarak, deneyimli ve güvenilir bir diş hekimi için Dentium Yazır şubemiz tam size göre.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.