Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Konya Diş Taşı Temizliği !

Ocak 21, 2023

Konya Diş Taşı Temizliği Neden Önemlidir ve Nasıl Yapılır ?

Diş taşı, dişlerin üzerinde oluşan sert bir katmana verilen isimdir. Bu katman, dişlerin üzerinde oluşan plak ve bakterilerin birikmesi sonucu oluşur. Diş taşı, dişlerin üzerinde yerleştiği için diş fırçası ve diş ipi ile temizlenemez. Bu nedenle, diş taşı temizliği için diş hekimliği kliniğine gitmek gerekir.

Konya’da diş taşı temizliği, diş hekimliği kliniklerinde yapılan bir prosedürdür. Bu prosedür, diş taşının dişlerin üzerinden mekanik olarak çıkarılmasıdır. Diş taşı temizliği, dişlerin sağlıklı bir şekilde korunması için önemlidir. Diş taşı, dişlerin üzerinde yerleştiği için dişlerin üzerinde oluşan plak ve bakterilerin birikmesine neden olur.

Konya diş taşı temizliği
Diş taşı temizliği içi sitemizden randevu alabilirsiniz.

Bu nedenle, diş taşı temizliği diş sağlığı için önemlidir.  Diş taşı temizliği diş taşının dişlerinizden çıkarılması için kullanılan bir araç ve tekniklerle gerçekleşir. Diş taşı temizliği işlemi, diş taşının çıkarılmasından sonra dişlerinizin fırçalanması ve florlama işlemleri ile tamamlanır.

Diş taşı temizliği işlemi, diş hekiminiz tarafından yapılır ve genellikle birkaç dakika sürer. Diş taşı temizliği işlemi sonrasında dişlerinizin sağlıklı ve temiz görünmesi beklenir. Ayrıca, diş taşı temizliği işlemi diş eti hastalıklarının önlenmesine de katkıda bulunur.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.