Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Konya Empress Diş Kaplama Nedir ?

Ocak 7, 2023

Empress Diş Kaplama Tedavisi Nedir ?

Empress veneerler, porselenin dayanıklılığını ancak metal içermeyen bir seramiğin yumuşak görünümünü isteyen hastalar için mükemmel bir seçenektir. Uyurken diş gıcırdatma veya sıkma sorunu yaşayan kişiler için idealdir, çünkü bu koşullar altında CAD/CAM zirkonya kronlar gibi diğer restorasyon türlerine göre kırılma veya yontulma olasılıkları daha düşüktür. Empress veneerlerin maliyeti diğer porselen veneer malzemelerine çok benzer ve CAD/CAM zirkonya malzemelerinden önemli ölçüde daha düşüktür.

 

Empress diş kaplamalar, tüm porselen veneerler arasında en çok yönlü ve dayanıklı olarak kabul edilir. Ayrıca CAD/CAM zirkonyum kronlar gibi diğer seramik restorasyon türlerine daha yumuşak bir alternatif olarak idealdirler.

Empress veneerler, tüm porselen veneer seçenekleri arasında en çok yönlü ve dayanıklı olarak kabul edilir. Ayrıca CAD/CAM zirkonya kronlar gibi diğer seramik restorasyon türlerine daha yumuşak bir alternatif olarak da idealdirler. Empress veneerlerin bakımı son derece kolaydır, uzun ömür beklentisi, aşınmaya karşı yüksek direnci ve mükemmel estetiği vardır. Tedavi, kusursuz bir estetik sonuç sağlayarak ve gerektiğinde diş boyutu uyumsuzluğunu düzelterek lekeli veya renksiz dişleri düzeltmede oldukça etkilidir. Ek olarak, sağlıklı diş yapısını çıkarmadan mevcut diş yapısının üzerine yerleştirilebilirler; böylece geleneksel porselenlerden daha fazla güce ihtiyaç duyan ancak doğal dişlerini tamamen kaybetmek istemeyen bruksizm hastaları için idealdir.

 

Empress metal içermeyen, feldspat bazlı bir seramik malzemedir.

Empress metal içermeyen, feldspat bazlı bir porselen kaplamadır. Feldspat doğal olarak oluşan bir mineraldir ve doğada bulunur. Empress’in avantajı biyo-uyumlu bir malzeme olması ve mükemmel biyo-uyumluluğa sahip olmasıdır. Uzun süreli restorasyon için kullanılabilir.

 

Empress: Empress restorasyonlar, diğer seramik malzemelerin sert yüzeyine kıyasla daha tebeşirimsi bir hisse sahiptir, bu da onları daha rahat ve kırılma olasılığı daha düşük hale getirir.

Empress, diğer seramik malzemelere kıyasla daha kireçli bir hisse sahip, metal içermeyen bir seramik malzemedir. Empress daha rahattır, kırılma olasılığı daha düşüktür ve diğer malzemelere göre daha iyi estetiğe sahiptir.

Empress restorasyonlar ayrıca yüksek yüzey sertliği ve porselen benzeri görünümleri nedeniyle oldukça dayanıklıdır. Empress yapıştırıcılarının bağlanma gücü, benzer rezin simanlarla karşılaştırıldığında üstündür.

empress tedavisi, Empress Diş Kaplama

Uyurken diş sıkma veya gıcırdatma gibi bruksizmi olan hastalar için idealdir.

Empress veneerler, diş gıcırdatmasından muzdarip olan ve yumuşak, doğal görünümlü yedek dişler isteyen hastalar için iyi bir seçimdir. Empress veneer, porselen veya kompozit reçine veneerlere göre daha rahat ve kırılma olasılığı daha düşük olan metal içermeyen seramik bir malzemedir. Empress veneer doğrudan mevcut diş yapısına yapıştırılabilir. Hidroksiapatit, kalsiyum fosfat, cam iyonomer siman, polimer tozu ve monomer sıvı şekillendiriciler gibi malzemelerin bir kombinasyonundan yapılır.

 

Empress veneerlerin maliyeti diğer porselen veneer malzemelerine çok benzer ve CAD/CAM zirkonyum malzemelerinden önemli ölçüde daha azdır.

Empress veneerlerin maliyeti diğer porselen veneerlere çok benzer ve CAD/CAM zirkonya kronlardan önemli ölçüde daha azdır. Empress veneer tedavisinin fiyatını etkileyen birkaç faktör vardır; bunlar arasında bulunduğunuz yer, diş hekiminin deneyimi ve işlem sırasında genel anestezi alıp almayacağınız yer alır. Genel anestezi almıyorsanız ve diş hekiminiz New York City veya başka bir büyük metropol bölgesi dışında bulunuyorsa, geleneksel porselen restorasyonlara kıyasla Empress veneerlerden tasarruf edebilirsiniz.

 

Empress veneerler diş gıcırdatma problemi olan ve yumuşak, doğal görünümlü yedek dişler isteyen hastalar için iyi bir seçimdir.

Empress veneerler, diş gıcırdatmasından muzdarip olan ve yumuşak, doğal görünümlü yedek dişler isteyen hastalar için iyi bir seçimdir.

Diş gıcırdatma, çenede rahatsızlığa, baş ağrısına ve diş minesinde hasara neden olabilen yaygın bir sorundur. Empress veneerler, dişlerinizin ön yüzeyini gerçek dişler gibi pürüzsüz bir his veren ultra ince bir porselen tabakasıyla kaplayarak diş aşınmasına karşı korumaya yardımcı olur. Sonuç, her zaman oradaymış gibi görünen güzel bir gülümsemedir.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.