Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Konya Diş Teli Fiyatları 2023

Mart 2, 2023

Konya Diş Teli Fiyatları 2023

Diş telleri size ve gülüşünüze yapılan bir yatırımdır, bu nedenle ne kadar tutacağını bilmeniz önemlidir. Diş teli fiyatları, kullanılan diş telinin türüne, kaç dişin tedavi edildiğine ve tedavinin tamamlanmasının ne kadar süreceğine bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Diş tellerinin maliyeti , kullanılan diş telinin türüne, kaç dişin tedavi edildiğine ve tedavinin tamamlanmasının ne kadar süreceğine bağlıdır.

Diş tellerinin maliyeti, kullanılan diş telinin türüne, kaç dişin tedavi edildiğine ve tedavinin ne kadar sürede tamamlanacağına bağlıdır.

Diş telleri metal veya şeffaf plastikten yapılabilir. Metal diş telleri daha dayanıklıdır ancak şeffaf plastik braketlerden daha pahalıdır. Düzeltilmesi gereken diş sayısı da toplam maliyeti etkiler çünkü her bir braket, randevunuzdan önce doğrudan bir diş laboratuvarından sipariş edilmesi gereken özel yapım bir tel gerektirir. Son olarak, bazı hastalar, nihai hedeflerine ulaşana kadar her iki haftada bir yeni plaklarla tamamen düzleştirildikten sonra dişleri arasında boşluk kalmadan en iyi sonuçları elde etmek için ilk birkaç ay boyunca haftada birden fazla ziyarete ihtiyaç duyarlar!

konya diş teli fiyatları, diş teli fiyatları
Diş teli fiyatları için sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bir hastanın tedavi edilmesi gereken çok sayıda çarpık veya çapraşık dişi varsa, tedavilerinde kullanılan braket ve tel sayısı artırılır.

Bir hastanın tedavi edilmesi gereken çok sayıda çarpık veya çapraşık dişi varsa, tedavilerinde kullanılan braket ve tellerin sayısı artar. Bu da ayarlamaların daha sık yapılması gerektiği anlamına gelir. Buna ek olarak, ortodontistin diş başına birden fazla braketle her bir dişi ayrı ayrı ayarlaması daha uzun sürer. Bu da zaman içinde oldukça yüksek bir maliyete yol açabilir!

Diş tellerinin maliyeti ayrıca hangi türü seçtiğinize ve nerede üretildiklerine de bağlıdır. Metal diş telleri genellikle seramik olanlardan daha ucuzdur çünkü metal daha ucuzdur; ancak seramik braketler metal olanlardan daha uzun süre dayanma eğilimindedir (10 yıldan fazla). Ağzınızın birçok bölgesinin aynı anda düzeltilmesini içeren kapsamlı bir tedaviye ihtiyacınız varsa (çapraşıklık gibi), genel olarak daha dayanıklı oldukları için seramik düşünmeye değer olabilir – ayrıca hassas diş etleri için de daha kolaydır!

 

Bazı hastalar daha az sayıda çarpık veya çapraşık dişe sahip oldukları için çok fazla brakete ihtiyaç duymazlar. Bu da tedavi planlarında tasarruf etmelerini sağlayabilir.

Daha kısa bir tedavi süresine sahip olarak paradan da tasarruf edebilirsiniz. Örneğin, altı çarpık dişiniz varsa ve ortodontistiniz diş teli öneriyorsa, her iki tarafta sadece dört braketle kurtulabilirsiniz. Bu, toplamda 12 yerine (her bir tarafta altı) yalnızca sekiz braketin gerekli olduğu anlamına gelir ve bu da toplam maliyetinizi önemli ölçüde azaltabilir.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.