Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Gülüş Tasarımı, Gülüş Tasarımı Fiyatları

Haziran 2, 2022

Gülüş Tasarımı

portrait beautiful smiling blond model dressed summer hipster clothesYüzümüzdeki en önemli makyaj güzel bir gülüştür. Estetik diş hekimliğinin bir dalı olan gülüş tasarımı, güzel-estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ancak dişlerinden ve diş etinden memnun olmayan hastalar için uygulamalardaki yüksek başarı oranlarıyla dikkat çeken bir uygulamadır.

Ağız ve diş problemleri denilince aklımıza; diş ağrısı, anormal renklenmeler, diş dizilimindeki çapraşıklıklar, diş eti problemleri, diş çürükleri ve ağız kokusu gibi sorunlar gelmektedir. Bu problemler insanların sosyal yaşantılarını etkilemekte, bununla birlikte öz güven eksikliğine ve toplum içinde özgürce gülmekten kaçınmaya neden olmaktadır.

Teknolojinin ilerlemesi ve yapılan profesyonel çalışmalar ağız ve diş sağlığı alanında da yeni tedavi şekillerine imkân sağlamakta, böylece diş ve diş eti rahatsızlıkları çok daha basit ve konforlu yöntemlerle giderilebilmektedir. Hastalar, estetik diş tasarımı alanındaki taleplerine cevap bulabilmekte ve kaybettikleri özgüvenlerine geri kavuşabilmektedirler.

Gülüş Tasarımı, mevcut diş durumunuzu sanatsal anlamda daha estetik ve daha doğal görünümü için yapılan bir diş hekimliği tedavisi prosedürüdür. Gülüş tasarımı duygu dünyasına ilişkin birtakım ipuçlarını ve duygu durumumuzu en berrak şekilde açığa vuran bir fizyolojik bir eylemdir. Bununla birlikte, yüzümüzün karakteristik yapısıyla uyum içerisinde olan ya da olması gereken en önemli iletişim aracıdır.

Gülüş Estetiği adı altında, diş ve diş etine yönelik tüm cerrahi işlemler, estetik gerekçelerle yapılan tüm müdahaleler, en güzel gülüşü elde etmeye yönelik tedavilerdir. Beyaz Estetik ile dişe yapılacak uygulamalarla dişlerin estetik görünümü hedeflenir. Pembe Estetik ile diş etlerine estetik bir görünüm kazandırmak amaçlanır.

smiling man holding smartphoneGülüş tasarımı hangi işlemleri içerir?

Her hastanın estetik gereksinimleri farklı olacağından yapılacak olan işlemler kişiye özel olarak belirlenir. Bu işlemler belirlenirken hastanın; yüz hatları, cinsiyeti, yaşı ve beklentileri gibi faktörler dikkate alınır.

Öncelikle var olan çürük dişler ve diş eti hastalıkları tedavi edilir, diş temizleme işlemleri uygulanır. Sonrasında ise hastaların ihtiyaçlarına göre işlemler belirlenir. Bu işlemler genellikle; gingivektomi adı verilen diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma (bleaching) yöntemleri, diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamalarıyla telafi edilmesi, porselen lamineler ve kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedaviler (tel tedavisi) olarak sayılabilirler.

Gülüş Tasarımı Neden Önemlidir?

dentist with smile 1Tedavisi geciktirilmiş diş eti problemleri zamanla diş etinde birtakım kayıplara yol açar ve bunun neticesinde dişlerin mevcudiyeti de tehlikeye girer. Diş diziliminin bozulması, diş etlerinin çekilmesi ya da diş taşı oluşumu gibi sorunlar diş etinin estetik açıdan yoksun bir görünüme sahip olmasına neden olur. Diş etini tahrip eden ve diş etinde kayıplara neden olan bu tip sorunların ortadan kaldırılmasının ardından uygulanacak olan pembe estetik, görüntü bakımından da bir iyileşme sağlayacaktır.

Gülüş tasarımı ile ilgili sık sorulan sorular

Gülüş tasarımında neden prova seansı yapılır?

Prova seansının temel amacı; kişinin gülüş tasarımını onaylayarak kabul etmesi, onaylamadığı noktaları ifade etmesi ve bu noktaların istenen şekilde değiştirilerek düzeltilmesidir. Küçük değişiklikler aynı seans içinde yapılabilirken daha büyük değişiklikler için seansın yeni bir randevuda tekrarlanması gerekebilmektedir.

Gülüş tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Gülüş dizaynı yapılırken bireyin yüz hatları, göz, kulak, burun, çene ucu gibi parametreler göz önünde bulundurulur. Diş formları belirlenirken kişinin tarzıyla dinamik bir armoni sağlanması esastır. Dudak şekli de yapılacak tedavide önemlidir. Dudak ve çene bölgesi gerekirse botoks, dolgu gibi işlemlerle desteklenebilir.

Gülüş tasarımının avantajları nelerdir?
  • Gülüş tasarımı sayesinde hastanın estetik görünümü ve diş fonksiyonu düzelir.
  • Gülüş tasarımı alanında uzman bir diş hekimi, size güzel bir tebessüm sunabilir.
  • Genel görünüşünüzdeki pozitif değişiklik fark edilecektir.
  • Dişlerinizin yapısal özelliklerine, yaşınıza veya kalıtsal özelliklerinize bağlı olarak dişlerinizdeki aşınma ve renk solması problemleri giderilir.
  • Gülümsemenin getirdiği özgüven ile kariyer gelişimi veya başarı şansını artırmak isteyen bireylerin önü açılır.
  • Fonksiyon açısından ise beslenmenin ilk aşaması olan çiğneme işlemini olması gereken duruma getirir.
Gülüş tasarımı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Gülüş tasarımı yaptıranlar, tedavi sonrasında mutlaka ağız hijyenine çok özen göstermeli, rutin kontrollerini ihmal etmemelilerdir.

smiling young man sitting dentist chair while doctor examining his teethGülüş tasarımı ne kadar sürer?

Gülüş tasarım tedavisi yapılacak işlemlere göre değişmekle birlikte genellikle 3 seansta tamamlanır.

Gülüş tasarımı kalıcı mıdır?

Gülüş tasarımı kalıcıdır.  Ancak kalıcılığın süresini artırmak için hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi ve kontrollerini ihmal etmemesi gerekir.

Tasarlanabilecek Gülüş Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların gülüş şekilleri farklılıklar gösterir. Bazı insanlar ciddi, bazı insanlar sempatik, bazı insanlar ise çekici bir gülüşe sahip olmak isteyebilir. Gülüş tasarımı uzmanlarımız bu farklılıkları göz önünde bulundurarak size en iyi yakışan ve güzel gösteren estetiği planlayacaklardır.

Gülüş Tasarımı Fiyatı (Maliyeti) Nedir?

Gülüş tasarımı fiyatı yapılacak işlemlere bağlı olarak değiştiğinden ve yapılacak işlemler hastaya özel olarak belirlendiğinden belli bir fiyat vermek mümkün değildir. Dentium Yazır Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yaptıracağınız muayene sonucunda diş hekiminiz size yapılacak işlemler ve fiyat hakkında bilgi verecektir.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.