Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Diş Eti İltihaplanması / Konya Diş Eti İltihaplanması

Aralık 14, 2022
  • Diş eti iltihaplanması, dişlerinizin sağlıklı bir şekilde tutunabildiği dokuyu zarar veren bir durumdur. Diş eti iltihaplanması, dişlerinizin çevresindeki dokuyu tahrip ederek dişlerinizin düzgün bir şekilde tutunmasını engelleyebilir. Bu durum, dişlerinizin düzensiz bir şekilde dökülmesine veya çürümesine yol açabilir.
diş iltihabı
diş iltihabı için sitemizden randevu alabilirsiniz.
  • Diş eti iltihabı, dişlerinizin çevresinde bulunan diş etlerinin iltihaplanmasına verilen isimdir. Diş eti iltihabı, çoğu zaman ağız içindeki bakteri plaklarının birikmesinden kaynaklanır. Bu plaklar, diş etlerinin çevresinde birikir ve zamanla iltihaplı bir hale gelir. Diş eti iltihabının en yaygın belirtileri arasında dişlerinizin hafifçe geriye doğru çekilmesi, diş etlerinin kanaması ve dişlerinizin çevresinde ağrı ve şişlik olması sayılabilir.

 

  • Diş eti iltihaplanmasının belirtileri arasında diş etlerinin şişmesi, kızarıklık, ağrı ve kanama görülür. Bu belirtiler görülmezse bile, diş eti iltihaplanması dişlerin kaybına neden olabilir. Bu nedenle, diş eti iltihaplanmasına düzenli diş fırçalama ve florlu ağız bakım ürünleri kullanarak önlem alınmalıdır. Ayrıca, düzenli diş hekimi kontrollerinin yapılması da önemlidir.
diş iltihabı
diş iltihabı için sitemizden randevu alabilirsiniz.
  • Diş eti iltihaplanması, dişlerin etrafındaki dokularda bir tahribat sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Bu durumda, diş etleri kızarır, şişer ve ağrır. Diş eti iltihaplanmasının en yaygın nedeni olan diş taşı, dişlerin üzerinde oluşan biriken bakterilerin birikmesinden kaynaklanır. Ayrıca, diş fırçalama tekniğinin yanlış yapılması, diş ipi kullanımının eksik olması ve diş etleri üzerinde oluşan yaralar da diş eti iltihaplanmasına neden olabilir.

     

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.