Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Tartar oluşumu, dişlerinizin çevresinde bulunan ve dişlerinizi koruyarak destekleyen dokudur. Diş eti oluşumu, dişlerinizin sağlıklı olması için çok önemlidir.

Sert diş eti oluşumu, bakteri ve toksinlerin birikmesine bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Bu bakteri ve toksinler, diş eti çevresinde birikir ve zamanla diş eti oluşumunu olumsuz etkiler. Sert diş eti oluşumu, diş eti hastalıklarının en sık görülen sebebidir.

diş taşı
diş taşı tartar oluşumu için sitemizden randevu alabilirsiniz .

Diş eti hastalıkları, diş eti oluşumunun sağlıklı olmamasından dolayı ortaya çıkar. Bu hastalıklar, dişlerin kaybına ve diş eti çekilmesine neden olabilir. Diş eti hastalıkları, erken teşhis edilirse tedavi edilebilir ancak göz ardı edilirse ciddi sorunlara yol açabilir.

Diş eti hastalıklarının belirtileri arasında diş eti kanaması, diş eti şişmesi ve dişlerin hafifçe sallanmaya başlaması sayılabilir. Bu belirtilerin hemen fark edilip doktora bildirilmesi, diş eti hastalıklarının tedavisinde çok önemlidir.

diş taşı
diş taşı tartar oluşumu için sitemizden randevu alabilirsiniz .

Konya’da diş kliniği olarak, sert diş eti oluşumu ve diş eti hastalıkları konusunda uzman ekibimizle sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Siz de sağlıklı diş etlerine ve dolayısıyla sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.”

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.