Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Konya İmplant Fiyatları, İmplant Tedavisi

Mart 8, 2022

Konya İmplant Fiyatları, İmplant Tedavisi

 

Diş İmplantı Fiyatları 2022 Nedir?

Diş implantı fiyatları kullanılan implant markaları ve kaliteleri, uygulanan işlemler ve ağız , çene yapısını implant tedavisine hazırlamak için de uygulanan ekstra tedaviler gibi etmenlere göre değişir. Diş implantının fiyatına etki eden en büyük etmen de diş kliniklerin ve hastanelerinin uyguladığı politikalardandır.

Konya’ da İmplant ve ağız , diş sağlığına dair tüm tedavileri yapan Özel Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı polikliniği, Yazır Şubesi de sizlere uzman ve tecrübeli doktorları ile hastalarına hizmet vermekte. Üstelik implant sonrası minimum derece bir ağrı ile yaptıracağınız diş implantını kullanacak ve belli süre sonra ağrınız geçerek, ağzınızdaki yeni dişlere alışmış olacaksınız. Kliniğimizin konya implantı fiyatları yapılcak diş saysı ve implant çeşidine göre değişir. Sitemiz üzerinden hekim ve poliklinik seçerek, randevu alıp muayene olabilir ve fiyatlar hakkında bilgi almak için polikliniklerimize uğrayabilirsiniz.

 

İmplant Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır?

İmplant sonrasında ağız temizliğine çok önem verilmesi gerekir. Herhangi bir enfeksiyon olmaması için var olan dişlerin fırçalanmasının yanı sıra diş hekiminizin önereceği ilaçlar ve gargaralar da eksiksiz olarak kullanılması gerekir. Ağzı çalkalamamak ve uygulama bölgesinde oluşan kan pıhtılarını uzaklaştırmamak gerekmektedir. İlk günlerde ılık ve sıvı gıdalar tüketilmelidir.

konya implantİmplantların Yerleştirilmesi

İlk Cerrahi Operasyon

İmplantların Yerleştirilmesi İlk operasyonda diş hekiminiz implantı çene kemiğine yerleştirmektedir. Bu aşamadan sonra implantın başarısı çoğunlukla zamana bağlıdır 1.5 – 2 ay süre sonra implant kemikle osseointegrasyon sağlamaktadır. İmplantların osseointegrasyonuna yardımcı olabilmek için çene kemiğine aşırı baskıdan kaçınmak diş etlerini ve kalan dişleri düzenli olarak temizlemek gerekmektedir. Dikkatli bir bakım ve göstereceğiniz sabır, implant uygulamasının başarısını arttıracak diğer önemli faktörlerden biridir.

İkinci Cerrahi Operasyon: Abutmanların Yerleştirilmesidir

Diş hekiminiz implantları çene kemiğine yerleştirmektedir.

Osseointegrasyonun  tamamlanması1.5 -2 ayı bulmaktadır.

Diş hekiminiz implantı proteze bağlayacak olan abutmanları  yerleştirmekte.

Operasyon sonrası daimi dişler yapılmadan önce dişetlerinin iyileşmesi için de bir kaç hafta geçmesi gerekir.

Diş hekiminiz protezinizi yaparak abutmanların üzerine yerleştirmektedir. Bu aşamada birkaç düzeltme gerekebileceği için restorasyonun tamamlanması bir-iki ayı bulabilmektedir.

Operasyona Hazırlık

Operasyon öncesi diş hekiminiz sizi yapmanız gerekenler hakkında yönlendirmektedir.

Sizden rahat ve bol kıyafetler giymenizi, yanınızda sizi eve bırakabilecek birinin olmasını isteyebilmektedir.

Enfeksiyonu önlemek amacı ile cerrahi operasyon öncesi antibiyotik kullanmanızı, dişlerinizi fırçalamanızı ve ağzınızı antiseptik bir gargarayla çalkalamanızı ve ameliyat sonrası oluşacak şişliği azaltmak için iğne olmanızı istemektedirler.

İmplantların Yerleştirilmesi

Öncelikle diş hekiminiz rahatlamanız için size sedatif etkili bir ilaç verebilmektedir. Daha sonra implant yerleştirilmesi esnasında acı hissetmemeniz için lokal anestezi uygulanmaktadır. Operasyon esnasında konuşmaları, sesleri ve tedaviden kaynaklanan titreşimleri duymaktasınız. Operasyon konulacak implant sayısında göre değişmektedir. Kemiği görmek için kesi yapılması, İmplantın yerleştirileceği deliğin açılması , İmplantın yerleştirilmesi, İmplantın üstünün kapatılması; ve diş etlerinin dikiş ile birleştirilmesidir.

İmplant Boyutları

İmplantları sınıflandırmanın başka bir yolu ise genellikle ağız içine yerleştirilebilecekleri boyutlarına dayanmaktadır. Bununla birlikte, her vaka farklıdır ve bireysel aralık ve kemik yapısının kullanılabilirliği, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı implant boyutu kullanımını gerekebilir.

Standart Platform: Standart dental implantların boyutları 3,5 mm ila 4,2 mm çapında olmuştur. Bu nispeten daha kısa ve daha dar implantlar sık olarak ağzın önüne doğru yerleştirilmektedir.

Geniş Platform: Geniş platform diş implantlarının boyutları 4,5 mm ila 6 mm çapındadır ve esas olarak ağzın arkasına yerleştirilmektedir.

Mini veya Dar Gövde: Mini ya da dar gövdeli diş implantlarının boyutları 2 mm ila 3,5 mm çapındadır ve öncelikle diş kökleri arasında daha büyük bir boyuta uyum sağlamak için yeterli boşluğu olan hastalara yerleştirilmektedir. Hasta yetersiz kemik yoğunluğuna sahip olduğunda da yerleştirilmektedir. Bu implantlar osseointegrat olurken bazen geçici protezler için geçici destek olarak kullanılmaktadır.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.