Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Zirkonyum Diş Tedavisi

Mayıs 5, 2023

Zirkonyum Diş Tedavisi

Zirkonyum diş tedavisi, son yıllarda diş hekimliği uygulamaların da giderek daha popüler hale geldi. Zirkonyum, bir metal oksit olup, aşınma ve estetik görünümü nedeniyle diş hekimliği uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu yazımızda, zirkonyum diş tedavisinin ne olduğu, işletme ve dezavantajları hakkında bilgiler vereceğiz.

Zirkonyum diş tedavisi, zirkonyumun diş implantları ve köprülerinde kullanılır. Zirkonyum dişler, diş minesine benzeyen beyaz ve şeffaf bir malzemeden yapılır. Bu nedenle, zirkonyum dişler doğal dişlerle uyumlu bir görünüme sahiptir.

Zirkonyum dişlerin porselen dişlere göre dezavantajları da vardır. Zirkonyum dişler, porselen dişlerden daha az ışık geçirirler ve bu nedenle doğal dişlerin ışık geçirme özelliğini tam olarak taklit edemezler.

zirkonyum diş tedavisi, konya gülüş tasarımı
Zirkonyum diş tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Zirkonyum diş tedavisi, diş implantları ve köprüleri yapmak için kullanılabilir. Diş implantları, çene kemiğine yerleştirilmiş yaprak diş kökleridir. Köprüler ise, bir diş eksik olduğunda, komşu dişlerin üzerine yerleştirilen yaprak dişlerdir. Zirkonyum diş tedavisi, her ikisi için de kullanılabilir.

Zirkonyum diş tedavisi yapılırken, diş hekimi dişlerinizi inceler ve uygun bir tedavi planı hazırlar. Daha sonra, dişlerinizin ölçüleri alınır, laboratuvarda özel olarak ölçülü zirkonyum dişler üretilir. Bu dişler, dişlerinizin üzerine konulur ve kalıcı olarak sabitlenir.

Sonuç olarak, zirkonyum diş tedavisi, doğal dişlere en yakın estetik sonuç uygulamaları nedeniyle popüler bir diş tedavisi yöntemidir. Zirkonyum dişlerin ömürleri kullanımına göre uzun ömürlü veya kısa vedeli olabilir.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.