Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Şeffaf Diş Teli Nedir ?

Aralık 12, 2022

Güzel bir gülümsemeye giden yol sağlıklı ve düzenli dişlere sahip olmaktan geçer. Dişler hem gülümsememizin güzelliğini belirliyor olmaları açısından hem de konuşma ve sindirim gibi eylemlerde sahip oldukları görevler açısından çok önemlidirler. Dişlerin çene üzerindeki dizilimleri kalıtımsal veya gelişimsel birtakım sebeplerden bozulabilir. Bu da dişlerin çapraşık ve düzensiz bir görünüme sahip olmalarına yol açar. Neyse ki günümüzde ortodontik tedaviler ile çapraşık dişleri tedavi etmek, dişlere daha düzenli ve estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür. Ortodonti tedavileri birçok farklı şekilde gerçekleşebilir. Şeffaf diş teli tedavisi de bunlardan biridir.

şeffaf diş teli
diş teli tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz

Şeffaf (Porselen) Diş Teli Tedavisi Nedir?

Düzensiz ve çapraşık bir görüntüye sahip olan dişlerin, şeffaf, beyaz veya diş rengi apareyler ile düzeltilmesine şeffaf diş teli tedavisi denir. Halk arasında tüm diş tellerinin metalik bir renkte olduğu düşünülür. Ancak bu her diş teli için doğru değildir. Günümüzde şeffaf veya diş ile aynı renkte olan diş telleri de üretilmektedir. Porselenden üretilen bu teller, yerleştirildikleri dişlere sürekli ve ayarlı bir kuvvet uygularlar. Bu kuvvet dişleri olmaları gereken konuma doğru yönlendirir. Böylece hastalar arzu ettikleri düzenli ve kusursuz dişlere sahip olabilirler.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Avantajları Nedir?

Şeffaf diş tellerinin en büyük avantajı diş ile aynı renkte veya tamamı ile şeffaf yapıda olabilmeleridir. Bu sayede diş üzerinde belirgin, metalik bir görüntü oluşturmazlar. Şeffaf diş telleri, estetik açıdan diş ile uyumlu, kibar ve oldukça sade bir görünüme sahiptirler. Bu sebeple diş teli tedavisiolmak isteyen ancak metal diş tellerinin görüntüsünü beğenmeyen hastalar tarafından sık sık tercih edilirler.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Şeffaf diş teli tedavisi daimi dişleri sürmüş her hastaya uygulanabilir. 12 yaşından daha küçük olan hastalarda genelde koruyucu ve önleyici ortodonti tedavileri tercih edilir. Ortodontik tedavi şekilleri ve yöntemleri konusunda nihai karar her zaman alanında uzman diş hekiminindir. Bu karar ortodontist tarafından hem hastanın istekleri hem de tedaviye uygunluğu değerlendirilerek verilir.

şeffaf diş teli
diş teli tedavisi için sitemizden randevu alabilirsinizi .

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şeffaf diş teli tedavisi kişiye özel olarak planlanmış birtakım süreçler içerir. Bu süreçler diş muayenesi ile şekillenir. Muayene sırasında hekim; hastanın ağız, çene ve diş yapısını detaylı olarak inceler. Hastanın şikâyetlerini ve taleplerini dinler. Elde ettiği bulgular ışığında hasta için en uygun tedavi planını oluşturur.

Hastanın istemine göre şeffaf veya diş renginde olan braket ve teller hastanın dişlerine yerleştirilir. Diş telleri, braketler yardımı ile dişleri olmaları gereken pozisyonlara doğru yönlendirir. Bu yönlendirme, diş tellerinin dişlere uyguladığı düşük seviyeli ama sürekli kuvvet ile mümkün olur.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş teli tedavileri süreleri hastanın dişlerinde bulunan düzensizliğin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Ortodonti uzmanınız 4 veya 5 haftalık aralıklarla yapılan seanslarda sizi görecektir. Tedavi süreleri hastanın yaşı, motivasyonu, vakanın zorluğu gibi birçok faktörden etkilendiği için kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Genelde diş teli tedavisinden sonra 6 ay kadar pekiştirici apareyler kullanılır. Bu apareyler dişlerin eski ve yanlış konumlarına dönmelerini önler. 

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Fiyatları Konya

Gelişen teknoloji sayesinde diş telleri, hasta talebine göre şeffaf olarak üretilebilmektedir. Böylece diş teli kullanması gereken ancak diş tellerinin görünümünü beğenmeyen hastalar da ortodonti tedavisi olabilmektedirler. Tedaviye dahil olan tüm süreçler hekim tarafından hastaya özel olarak planlanır. Dolayısıyla Konya şeffaf diş teli tedavisi fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Konya şeffaf diş teli tedavisi ücreti (porselen diş teli tedavisi ücreti) ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir, Konya Ortodonti Uzmanı Sevtap Alp Aydoğdu gibi alanında uzman bir diş hekiminden randevu alabilirsiniz.

seffaf dis teli 10

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.