Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları 2023

Nisan 11, 2023

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları 2023

Kanal tedavisi fiyatları 2023, operasyon öncesindeki detaylı muayene ile fiyat belirlenmektedir. Diş kanal tedavisi fiyatları ile ilgili net bilgiyi diş hekiminiz tedavi planlamasını gerçekleştirdikten sonra vermektedir. Ağız ve diş yapısına göre hastalara uygulanması gereken işlemler belirlenir.

Kanal Tedavisi Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Kanal tedavisi yapılacak olan dişlerin kök sayısına göre ve birden fazla kökü olan dişlerin ücretleri, tek köklü dişlere göre daha fazla olabilmektedir. Kanal tedavisi yapılacak olan diş sayısı, kanal tedavisini tamamlandıktan sonra dişlerin üzerine yerleştirilecek olan materyal , kron yapılıp yapılmayacağı gibi etkenlere bağlı olarak da kanal tedavisi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Kanal tedavisinin farklı dişlere farklı tiplerde uygulamaları da bulunur. İşlem çoğu zaman salt kanal tedavisi işlemi ile bitmemektedir, ilgili dişin kanal tedavisinden sonra nasıl restore edileceği de baştan değerlendirilerek fiyatlandırmaya yansıtılır. İyi bir kanal tedavisinin uzun süreli başarısı dişlerin üst yapısına uygulanacak olan restorasyona da bağlıdır.

Konya kanal tedavisi, konya kanal tedavisi fiyatları 2023, konya diş hekimi
Kanal tedavisi için sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavinizin ne kadar süreceği hakkında en doğru kararı diş hekiminiz verecektir. Kanal tedavisi yapılacak dişin yapısına ve enfeksiyon durumuna göre de tedavi tek seansta veya 2 seansta yapılabilir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

  • Ağrısız bir tedavi olması için dişe anestezi uygulanır.
  • Çürük diş temizlenip, özüne ulaşılınca hastalıklı ve yumuşak doku çıkarılır.
  • Sinir ve doku artıkları temizlenmekedir.
  • Kök ucuna kadar diş kanalına şekil verilmektedir. Gerekirse bazı ilaçlar uygulanarak iyileşme hızlandırılmaktadır.

Kanal tedavisi ağrılı bir işlem midir?

Kanal tedavisi hastanın dişi uyuşturularak yapılan bir tedavi yöntemidir, bu yüzden ağrılı bir işlem olmaz. Fakat bazı çok ağrılı ya da enfeksiyonlu dişlerde uyuşma sorunu yaşanabilir, bu durumda da gelişmiş uyuşturma yöntemleri kullanılarak diş uyuşturulabilir.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.