Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Konya İmplant Fiyatları, İmplant Tedavisi

Tüm20 Yaş ÇekimiAğız KokusuAğız Ve Diş SağlığıAnkiloglossiBebeklerde Diş Çıkarmadil bağıDişDiş BeyazlatmaDiş ÇekimiDiş Çekimi Sonrası SüreçDiş Çekimi Sonrası Yemekdiş etiDiş Eti BüyümeleriDiş Eti ÇekilmeleriDiş Eti HastalıklarıDiş İpi KullanımıDiş KaplamaDiş Taşı TemizliğiDiş TeliEstetik Diş HekimliğiEstetik DolgularGenelGömülü Diş ÇekimiGülüş TasarımıHepsiİmplantOrtodontiPeriodontoloji

Konya İmplant Fiyatları, İmplant Tedavisi

 

Diş İmplantı Fiyatları 2022 Nedir?

Diş implantı fiyatları kullanılan implant markaları ve kaliteleri, uygulanan işlemler ve ağız ve çene yapısını implant tedavisine hazırlamak için uygulanan ekstra tedaviler gibi etmenlere göre değişmektedir. Diş implantının fiyatına etki eden en büyük etmen de diş kliniklerin ve hastanelerinin uyguladığı politikalardır.

Konya’ da İmplant ve ağız ve diş sağlığına dair tüm tedavileri yapan Özel Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı polikliniği, Yazır Şubesi sizlere uzman ve tecrübeli doktorları ile hastalarına hizmet vermektedir. Üstelik implant sonrası minimum derece bir ağrı ile yaptıracağınız diş implantını kullanacak ve belli süre sonra ağrınız geçerek, ağzınızdaki yeni dişlere alışacaksınız. Kliniğimizin konya implantı fiyatları yapılcak diş saysı ve implant çeşidine göre değişmektedir. Sitemiz üzerinden hekim ve poliklinik seçerek, randevu alıp muayene olabilir fiyatlar hakkında bilgi almak için polikliniklerimize uğrayabilirsiniz.

 

İmplant Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır?

İmplant sonrasında ağız temizliğine çok önem verilmelidir. Herhangi bir enfeksiyon olmaması için var olan dişlerin fırçalanmasının yanı sıra diş hekiminizin önereceği ilaçlar ve gargaralar da eksiksiz olarak kullanılmalıdır.Ağzı çalkalamamak ve uygulama bölgesinde oluşan kan pıhtılarını uzaklaştırmamak gerekir. İlk günlerde ılık ve sıvı gıdalar tüketilmelidir.

konya implantİmplantların Yerleştirilmesi

İlk Cerrahi Operasyon

İmplantların Yerleştirilmesi

İlk operasyonda diş hekiminiz implantı çene kemiğine yerleştirir. Bu aşamadan sonra implantın başarısı çoğunlukla zamana bağlıdır1.5 – 2 ay süre sonra implant kemikle osseointegrasyon sağlar. İmplantların osseointegrasyonuna yardımcı olabilmek için çene kemiğine aşırı baskıdan kaçınmak (örneğin yumuşak yiyecekler yemek) diş etlerini ve kalan dişleri düzenli olarak temizlemek gerekir. Dikkatli bir bakım ve göstereceğiniz sabır, implant uygulamasının başarısını arttıracak diğer önemli faktörlerdendir.

İkinci Cerrahi Operasyon: Abutmanların Yerleştirilmesi

Diş hekiminiz implantları çene kemiğine yerleştirir.

Osseointegrasyonun (kemik hücrelerinin implantın çevresinde büyüyerek implantı sabit tutması) tamamlanması1.5 -2 ayı bulabilir

Diş hekiminiz implantı proteze bağlayacak olan abutmanları (küçük metal parçalar) yerleştirir.

Operasyon sonrası daimi dişler yapılmadan önce dişetlerinin iyileşmesi için bir kaç hafta geçmesi gerekmektedir.

Diş hekiminiz protezinizi yaparak abutmanların üzerine yerleştirir. Bu aşamada birkaç düzeltme gerekebileceği için restorasyonun tamamlanması bir-iki ayı bulabilir.

Operasyona Hazırlık

Operasyon öncesi diş hekiminiz sizi yapmanız gerekenler hakkında yönlendirecektir.

Sizden rahat ve bol kıyafetler giymenizi, yanınızda sizi eve bırakabilecek birinin olmasını isteyebilir.

Enfeksiyonu önlemek amacıyla cerrahi operasyon öncesi antibiyotik kullanmanızı, dişlerinizi fırçalamanızı ağzınızı antiseptik bir gargarayla çalkalamanızı ve ameliyat sonrası oluşacak şişliği azaltmak için iğne olmanızı isteyebilir.

İmplantların Yerleştirilmesi

Öncelikle diş hekiminiz rahatlamanız için size sedatif etkili bir ilaç verebilir. Daha sonra implant yerleştirilmesi esnasında acı hissetmemeniz için lokal anestezi uygulanır. Operasyon esnasında konuşmaları, sesleri ve tedaviden kaynaklanan titreşimleri duyarsınız. Operasyon konulacak implant sayısında göre değişir. Kemiği görmek için kesi yapılması, İmplantın yerleştirileceği deliğin açılması, İmplantın yerleştirilmesi, İmplantın üstünün kapatılması; (geçici iyileşme başlığı ile) ve dişetlerinin dikiş ile birleştirilmesi.

İmplant Boyutları

İmplantları sınıflandırmanın başka bir yolu, genellikle ağız içine yerleştirilebilecekleri boyutlarına (platform olarak da adlandırılır) dayanır. Bununla birlikte, her vaka farklıdır ve bireysel aralık ve kemik yapısının kullanılabilirliği, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı implant boyutu kullanımını gerektirebilir.

Standart Platform: Standart dental implantların boyutları 3,5 mm ila 4,2 mm çapındadır. Bu nispeten daha kısa ve daha dar implantlar sık olarak ağzın önüne doğru yerleştirilir.

Geniş Platform: Geniş platform diş implantlarının boyutları 4,5 mm ila 6 mm çapındadır ve esas olarak ağzın arkasına yerleştirilir.

Mini veya Dar Gövde: Mini veya dar gövdeli diş implantlarının boyutları 2 mm ila 3,5 mm çapındadır ve öncelikle diş kökleri arasında daha büyük bir boyuta uyum sağlamak için yeterli boşluğu olan hastalara yerleştirilir. Hasta yetersiz kemik yoğunluğuna sahip olduğunda da yerleştirilebilirler. Bu implantlar osseointegrat olurken bazen geçici protezler için geçici destek olarak kullanılırlar.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.