Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Diş Eti Hastalıkları Belirtileri Nelerdir ?

Mart 2, 2023

Diş Eti Hastalıkları Belirtileri Nelerdir?

Diş eti hastalıkları, dişlerin etrafında bulunan dokuların enfeksiyonu sonucu ortaya çıkar. Bu hastalık, diş kaybına ve diğer ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği için tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Diş eti hastalıkları belirtileri nelerdir, gelin birlikte bakalım.

  • Diş etinde şişlik ve kızarıklık: Diş eti hastalıkları, diş etinde şişlik ve kızarıklığa neden olabilir. Bu durum, diş fırçalama veya diş ipi kullanma sırasında kanama da görülebilir.
  • Diş eti çekilmesi: Diş eti hastalıkları, diş eti çizgisinin geriye çekilmesine neden olabilir. Bu durum, dişlerin daha uzun görünmesine ve diş hassasiyetine yol açabilir.
  • Dişlerde sallanma: Diş eti hastalıkları ilerlediğinde, dişlerde sallanma gibi belirtiler de görülebilir. Bu durum, diş kaybına yol açabilir.
Diş eti hastalıkları belirtileri
Diş eti hastalığı belirtiniz var ise sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz.
  • Kötü nefes: Diş eti hastalıkları, ağızda kötü bir koku yaratabilir. Bu durum, diş eti iltihabından kaynaklanabilir.
  • Dişlerde boşluklar: Diş eti hastalıkları, dişlerde boşluklar veya diş aralarında açıklıklara neden olabilir. Bu durum, dişlerin kaybına ve çürümeye yol açabilir.
  • Ağız kokusu: Diş eti hastalıkları, ağızda kötü bir koku yaratabilir. Bu durum, diş eti iltihabından kaynaklanabilir.
  • Diş eti kanaması: Diş eti hastalıkları, diş eti kanamasına neden olabilir. Bu durum, diş fırçalama veya diş ipi kullanma sırasında görülebilir.

Sonuç olarak, diş eti hastalıkları belirtileri arasında diş etinde şişlik ve kızarıklık, diş eti çekilmesi, dişlerde sallanma, kötü nefes, dişlerde boşluklar, ağız kokusu ve diş eti kanaması bulunmaktadır. Bu belirtiler herhangi bir şekilde görüldüğünde Konya diş kliniği Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine başvurulması önerilir.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.