Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Diş Eti Çekilmesine Neler İyi Gelir ?

Mart 23, 2023

Diş Eti Çekilmesine Neler İyi Gelir ?

Diş eti çekilmesi, diş etinin dişlerin altına doğru çekilmesiyle meydana gelen bir durumdur. Bu durumun oluşmasında, diş eti hastalıkları, aşırı diş fırçalama, sigara kullanımı gibi çeşitli nedenler etkili olabilmektedir. Diş eti çekilmesi, dişlerin sıcak ve soğuk gıdalara karşı hassasiyetine yol açabilir. Ayrıca diş etlerinin kanaması, diş eti iltihabı, diş kaybı gibi ciddi sorunlara da sebep olabilir.

diş eti çekilmesi, konya diş hekimi, konya diş
Diş eti çekilmeleriniz veya belirtileriniz var ise sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Diş eti çekilmesine ne iyi gelir?

Diş eti çekilmesi sorunu yaşayan kişiler, diş eti sağlığını korumak için bazı önlemler alabilirler. İşte diş eti çekilmesine iyi gelen yöntemler:

  1. Ağız hijyenine dikkat etmek: Ağız hijyeni sağlamak, diş eti çekilmesine karşı alınabilecek en önemli önlemdir. Bu nedenle, dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın, diş ipi kullanın ve düzenli olarak diş hekiminize kontrol olun.
  2. Diyetinize dikkat etmek: Diş eti sağlığı için yeterli miktarda C vitamini, demir ve kalsiyum içeren gıdalar tüketmeye özen gösterin.
  3. Stresten kaçınmak: Stres, vücutta diş eti hastalıklarına neden olan bazı hormonların salgılanmasına neden olabilir. Bu nedenle, stresten kaçınmak için yoga, meditasyon gibi aktiviteler yapabilirsiniz.
  4. Sigarayı bırakmak: Sigara, diş eti sağlığına ciddi zararlar verir. Sigara içmeyi bırakmak, diş eti çekilmesi riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Diş eti çekilmesi sorunu yaşayan kişiler, kendi sağlıkları için mutlaka bir diş hekimine başvurmalıdırlar. Konya’da bulunan Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği diş eti sağlığı sorunlarına çözüm sunmaktadırlar. Konya’nın 3 farklı noktasında bulunan kliniklerinde son teknolojik ekipmanlar ve uzman hekimler ile hizmet vermektedirler.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.