Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Diş Apsesi Tedavisi / Konya Diş Apsesi Tedavisi

Aralık 26, 2022

Diş apsesi, diş etlerinde oluşan iltihaplı bir enfeksiyondur. Bu enfeksiyon, diş etinde oluşan yaralar veya dişeti çekilmeleri sonucu meydana gelebilir. Diş apsesi, ağrı, şişlik ve dişlerin hareket etmesi gibi belirtilerle ortaya çıkabilir.

Diş apsesi tedavisinin amacı, enfeksiyonu ortadan kaldırmak ve dişi kurtarmaktır. Tedavi, dişin açılması ve temizlenmesiyle başlar. Daha sonra, dişin içine bir antiseptik ilaç doldurulur ve diş kapatılır. Bu işlem, diş apsesi oluşumunu önleyecek ve enfeksiyonun iyileşmesine yardımcı olacaktır.

diş apsesi
diş apsesi tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Eğer diş apsesi tedavisine rağmen enfeksiyon hala devam ediyorsa, dişin çekilmesi gerekebilir. Ancak bu durum, çok nadir olarak görülür ve genellikle sadece çok ileri düzeyde diş apsesi vakalarında gerekir.

Diş apsesi tedavisine ihtiyacınız olması durumunda, bir diş hekimine başvurmalısınız. Diş apsesi tedavisi, bir diş hekiminin yapabileceği bir işlemdir ve evde yapılması önerilmez. Tedavinin başarılı olabilmesi için düzenli diş hekimi kontrollerine giderek diş sağlığınızı kontrol etmelisiniz.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.