Dentium Yazır'a Hoşgeldiniz...

 

Ağız İçi Mantar Enfeksiyonları (oral thrush)

Aralık 23, 2022

Ağız içi mantar enfeksiyonları, ağız içinde meydana gelen mantar türlerinin üreyerek büyümesi sonucu oluşan enfeksiyonlardır. Bu enfeksiyonlar genellikle ağız içindeki mantar türlerinin artmasına neden olan koşulların varlığında ortaya çıkar. Örneğin, aşırı nem, ağız içinde bulunan bakterilerin çokluğu veya ağız içi pH dengesinin bozulması gibi koşullar ağız içi mantar enfeksiyonlarının oluşumuna neden olabilir.

Ağız içi mantar enfeksiyonları genellikle ağız içinde bulunan bakterilerin çokluğu nedeniyle ortaya çıkar. Bu enfeksiyonlar ağız içinde bulunan bakterilerin çokluğunun neden olduğu bir pH dengesizliğine neden olabilir. Bu pH dengesizliği ağız içindeki mantar türlerinin üremesine neden olur ve sonuç olarak ağız içi mantar enfeksiyonları oluşur.

mantar
mantar oluşumu için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Ağız içi mantar enfeksiyonları genellikle ağız içinde bulunan mantar türlerinin üremesine neden olan koşulların varlığında ortaya çıkar. Bu koşullar arasında aşırı nem, ağız içinde bulunan bakterilerin çokluğu veya ağız içi pH dengesinin bozulması gibi faktörler yer alır. Ağız içi mantar enfeksiyonları genellikle ağız içinde bulunan bakterilerin çokluğuna bağlı olarak ortaya çıkar ve bu enfeksiyonlar ağız içinde bulunan bakterilerin çokluğunun neden olduğu bir pH dengesizliğine neden olur. Ağız içi mantar enfeksiyonları genellikle ağız içinde bulunan mantar türlerinin üremesine neden olan koşulların varlığında ortaya çıkar.

Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.